O projektu HTC

Vítejte v Hockey Talent Center Telč

Nový zimní stadion v pohádkovém městečku Telč vznikl na podzim roku 2015 a nabízí špičkové zázemí pro lední hokej, krasobruslení, bruslení škol a dalších aktivit na ledě. Komplex nabízí nejen ledovou plochu, ale i možnost využít pro další aktivity přilehlé víceúčelové hřiště, prostory Sport Baru nabízí možnost občerstvení, stravování , budova akademie dává možnosti ubytování pro tréninkové skupiny či funkčního tréninku v moderním fitness. Špičkový servis pro návštěvníky dávají dvě švédské automatické brusky PROSHARP či pětikamerový systém umožňující podrobný rozbor hry. Jelikož je HTC domovským stadionem jedné z největších světových mládežnických akademií Hockey Talent Academy nese název Hockey Talent Center Telč. Je místem kde se v tréninkových programech připravují profesionální hráči, mladí talentovaní hráči z celé Evropy, konaly se zde i srazy českých mládežnických reprezentací a je naopak i místem, kde se hraje jedna z největších amatérských soutěží založená v roce 1982. V rámci programu jsou pravidelně organizována bruslení veřejnosti. Prostě komplexní.

Zimní stadion

Otevření nového zimního stadionu proběhlo na konci roku 2015. Zimní stadion je obloukové konstrukce, má dvě podlaží.

Při vstupu do šaten je vstupní hala, která mapuje tréninkový proces akademie, je vyzdobena originálními dresy a mapuje cestu útočníka NHL Caroliny Hurricanes Martina Nečase či necelé tři roky mladšího Jaromíra Pytlíka - tváře projektu HTA. V přízemí je 11 šaten, dvě velké a 8 menších, každé dvě šatny mají společnou sprchu a toalety. Stadion disponuje brusírnou s nejmodernější švédskou technologií automatického broušení a dvěma bruskami značky PROSHARP. Dále je v přízemí zakomponována kancelář manažera zimního stadionu a zázemí pro personál zimního stadionu. Samozřejmostí jsou toalety pro veřejnost v obou podlažích. Do 1 podlaží se dá vystoupit samonosnými schody přímo z haly či přes terasu a SPORT BAR. Hala disponuje tribunou se 180 místy k sezení, je ozvučena kvalitní audioaparaturou a výsledkovou tabulí. Strop haly je osazen kamerovým systémem, který zaznamenává u vybraných akcí dění na ledě a je jedním z hlavních prvků zajišťující bezpečnost návštěvníků. Boční kamerový systém je aktivován pouze u vybraných akcí a umožňuje živý přenos LIVE STREAM vybraných akcí.

Ledová plocha je kanadských rozměrů 57 x 26 metrů. Pohled na ledovou plochu umocňují reklamy hlavních partnerů přímo v ledu. Dáváme si záležet na perfektní kvalitě ledu, samozřejmostí je úprava vody a seřezávání ledu u mantinelů. Plocha je monitorována pětikamerovým systémem a dává dokonalý obrázek o dění na ledové ploše.

Ve druhém podlaží se nachází SPORT BAR a HOCKEY SHOP. SPORT BAR nabízí občerstvení jak hráčům, tak i návštěvníkům zimního a přilehlého fotbalového stadionu.

Komplex nabízí nejen ledovou plochu, ale i možnost využít pro další aktivity přilehlé víceúčelové hřiště. Hřiště je osazeno kobercem se zásypem, mantinely, brankami a basketovými koši. Umožňuje tak pestré využití nejen pro rozcvičky, ale i pro potréninkový program.

Hockey Talent Centrum Telč díky svým možnostem nabízí týmům, skupinám a všem zájemcům možnost uspořádat u nás své soustředění. Nabízíme Vám možnost uspořádat pro váš tým soustředění s možností využití všech našich zařízení (zimní stadion, plná strava ve Sport Baru, ubytování, posilovna)dle Vašich požadavků. S pořádáním akcí na míru, máme s tím bohaté zkušenosti. Pořádali jsme řadu akcí české hokejové reprezentace, reprezentace žen České republiky, rakouské hokejové reprezentace, soustředění hokejové agentury Global Managment Group, Euro Hockey Services, předsezónní soutředění týmu EBEL ligy HC Orli Znojmo, hrál u nás přátelské utkání extraligový tým HC Energie Karlovy Vary, konaly se zde mistrovská utkání ELJ, ELD.

Sportovní strava profesionálů

V rámci větších akcí nabízíme možnost sportovní stravy té největší kvality. Sport Bar také slouží jako stravovací zařízení při pořádání soustředění, kdy vám rádi připravíme jídlo dle vašeho přání nebo vám rádi navrhneme naše jídla s ohledem na váš tréninkový den. Nabízíme snídaně, svačiny, obědy a večeře, takže u nás se můžete plně soustředit jen na svůj výkon a o zbytek se postaráme my. O kvalitě námi nabízených služeb svědčí i i akce českých mládežnických reprezentací. Vše je možné domluvit po telefonické nebo osobní dohodě.

Ubytování na AKADEMII

Přímo v Telči nedaleko zimního stadionu v malebném zákoutí Štěpnického rybníka se nachází ubytovací zařízení Hockey Talent Center (akademie).

Tato budova sloužila jako ubytování pro hráče juniorské hokejové akademie a je neustále v průběhu času modernizována. Toto ubytovací zařízení slouží k ubytovaní hráčů i jejich rodičů při akcích Hockey Talent Academy, kompletních týmů při turnajích, ale také možnost využít kapacitu pro soustředění, které Vám můžeme v našem centru připravit na míru. V minulosti zde byli ubytováni hráči českých mládežnických reprezentací, ženské reprezentace či kompletně hráči na soustředění agentury Euro Hockey Services a dalších hokejových škol a campů.

Kapacita ubytování je až 50 lůžek na 2 až 6-ti lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením v každém patře. Součástí ubytování je kuchyňka, sprchy, společenská místnost s TV, kolárna, prádelna a free WiFi v celém objektu.

HOCKEY GYM (POSILOVNA)

V přízemí akademie je v nově zrekonstruovaných prostorech situována funkční posilovna. Tato posilovna je moderně vybavená komplexními tréninkovými systémy. Více jak 100m2 funkční posilovny je rozděleno na pět funkčních zón – STRENGHT, BALANCE, SPEED, CARDIO, AGILITY. Každá ze zón má svou funkci, je specificky vybavená a situovaná tak aby byla dílčí a přesnou součástí celkového konceptu posilovny.

Speciální GYM je využíván v letních obdobích profesionálními hráči, dále ji využívá pod dohledem kondičního specialisty mládežnická akademie Ice Dragons Telč, Hockey Talent Academy a zejména individuální OFF-ICE tréninky hráčů kteří cíleně pracují na svém výkonnostním růstu. Tuto moderní posilovnu si můžete také pronajmout včetně programu vedeného kondičním specialistou v rámci vašeho soustředění uspořádaném v Hockey Talent Center dle Vašich představ.

Zájemci o nacenění našich služeb či potřebu bližších informací se mohou obrátit na manažera našeho sportovního centra Lukáše Hanzáka, e-mail: hanzak@hockeytalent.cz, tel: +420 702 131 647.

Kontaktní formulář