Trenéři

Velkou předností našeho centra je trenérský tým složený z odborníků a profesionálů, kteří se zaměřují na jednotlivé oblasti. Naší snahou je do projektu zapojit špičkové dovednostní trenéry na ledě, videotrenéry zabývající se taktikou, odborníky v oblasti psychologie, kondiční specialisty, fyzioterapeuty, a další odborníky, kteří přispějí a zkvalitní tréninkového procesu hráčů. Spolupracujeme s trenéry z České republiky, dále předními trenéry v evropském, ale i celosvětovém měřítku.


Ing. Jaromír Pytlík

Jaromír Pytlík je autorem projektu Hockey Talent Center Telč a metodicky vede jeho obsáhlý tréninkový program. Hráčsky působil v mládežnických kategoriích KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Již jako šestnáctiletý okusil 2. ligu mužů v HC Vajgar Jindřichův Hradec, v sezóně 1995/96 to zkoušel v extraligové Dukle Jihlava, avšak v nabitém kádru neuspěl. Po zranění kolene hrál v Německu a Rakousku. Od roku 2005 se věnoval na klubové úrovni mládeži KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Díky svému novátorskému přístupu k výuce hokejových dovedností podpořeného řadou klubových úspěchů se zanedlouho stal šéftrenérem a metodikem KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Díky výsledkům v klubu byl nominován a schválen hlavním trenérem výběru KS ČSLH U15 a zároveň se stal členem trenérsko-metodické komise KS ČSLH. V sezóně 2014-2015 vedl v německém klubu Eisbaren Berlin vzdělávací program pro trenéry, je metodikem a specialistou na efektivní trénink dovedností.

Jaromír Pytlík je autorem HTA Powerskatingu, je jedním z průkopníků stickhandlingu OFF-ICE v České republice, je demonstrátorem vzdělávacího programu trenérů ČSLH Technika bruslení, Powerskating, je vývojovým autorem chráněné originální tréninkové pomůcky HTA SAS BOARD, HTA SCORING TARGET, umělých ploch pro OFF-ICE trénink - STICKHANDLING plochy, je autorem metodiky bruslení HTA X-SKATING, HTA EFECTIVITY SKATING, HTA SPEED SKATING, podílí se na vytváření metodických materiálů pro vzdělávání trenérů, spolupracuje s předními trenéry individuálních dovedností z Kanady, USA, Finska, Švédska a Ruska, je trenérem individuálních dovedností, podílel se na přípravě řady hráčů odcházejících do zámoří. Je absolventem nejvyšší profesionální trenérské licence A TŠ ČSLH při FTVS v Praze.

"Ze své vlastní zkušenosti vím, jak důležité je získat správné návyky a dovednosti již v ranném věku. Právě výborné hokejové dovednosti jsou jedním z hlavních a určujících faktorů v hráčské budoucnosti. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl vytvořit tento unikátní projekt, který všem dává možnost se zlepšovat a jít si za svým snem..."

Pod vedením Jaromíra Pytlíka zdokonalovalo své bruslení v rámci projektu Hockey Talent Academy řada nadějných mladých hráčů (Solenský, Nečas, Machala, Kalaj, Zadina, Filip M., Pytlík, Toman, Klodner a další, ale i profesionálové s bohatými zkušenostmi z nejvyšších hokejových lig NHL, KHL - Antti Miettinen (539 zápasů v NHL), dále kanaďané Mark Bell (450 utkání NHL), Julian Talbot, Matt Foy, T.J. Mulock, Darin Olver, američané Jimmy Sharow, Barry Tallackson, Casey Borer. Z reprezentantů Německa je třeba zmínit kapitána Franka Hordlera, dále Constantina Brauna, André Rankela, Floriana Busche, Jensa Baxmanna a další, kteří mají starty za národní tým Německa.


"Jaromír představil našemu týmu velmi dobrý bruslařský program, který vede k větší efektivitě pohybu a zejména skluzu. Velmi mne zaujaly bruslařské schopnosti Jaromíra, vždy je lepší. když instruktor zaujme demonstrací bruslařských cvičení hráče natolik, že se chtějí zlepšit a bruslit jako on. Líbilo se mi, jak Jaromír rozfázoval svůj pohyb na kratší a základní prvky bruslení, které následně složil opět dohromady v nejefektivnější možný pohyb. I ti nejlepší bruslaři čelili výzvě těžkých bruslařských cvičení, které jim Jaromír pečlivě demonstroval, což pomohlo i nejlepším bruslařům k tomu, aby se stali ještě lepšími. Jako trenér týmu, jsem byl spoluprací potěšen a byl opravdu rád, že Jaromír pracoval s hráči takovým způsobem. Hráči se díky efektivním cvikům, které jim Jaromír ukázal zlepšovali a následně na bruslení pracovali i samostatně, když Jaromír zrovna nebyl přítomen, to je vždy znamením dobře odvedené práce."

Jeff Tomlinson, kanadský profesionální trenér, asistent národního týmu NěmeckaNa chodu Hockey Talent Center se podílí vybraní trenéři z úspěšného evropského projektu Hockey Talent Academy s nejvyšším sportovním vzděláním FTVS a nejvyšší trenérskou licencí A. Díky provázanosti se studiem se někteří trenéři podílí i na výuce ve škole se sportovním zaměřením MANAGMENT SPORTU a TRENÉRSTVÍ Telč.

Kontaktní formulář